Kupno sprzętu AV - cz. 2

Kolejna ważna kwestia, która będzie związana z kupowaniem sprzętu AV będzie dopasowanie odpowiednich głośników do sprzętu, który już mamy.

głośnikiGdy pomieszczenia są niewielkie, wystarczy kupić najtańsze wielokanałowe systemy i powinny się one dobrze sprawdzić. W tym przypadku nie trzeba mieć szczególnie rozwiniętych możliwości finansowych a i tak wszystko będziemy mogli sobie dobrze przygotować i efekty będą na dobrym poziomie. Tańsze rozwiązania nie wymagają także stosowania szczególnego okablowania ponieważ wtedy te najmniejsze formy i tak się dobrze sprawdzą. Dobrze jest kupować cały sprzęt razem ponieważ wtedy możemy już połączyć odpowiednio głośniki z wybranym przez nas wzmacniaczem oraz odtwarzaczem. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne, ponieważ będziemy mogli sobie dobrze sprawdzić jak to wszystko w praktyce będzie pracować. W ten sposób wychodząc ze sklepu będziemy mieli pewność, że udało nam się podjąć dobrą decyzję. Wiele osób chce kupować sobie duże rozbudowane podłogowe kolumny. Jednak takie rozwiązania nie będą się sprawdzać, gdy nasze pomieszczenia będą niezbyt duże. Gdy wybierzemy bardzo duże kolumny to niestety musimy pamiętać o tym, że dźwięk stanie się męczący i nie będzie dopasowany do pomieszczeń. Lepiej więc, by dobrze udało się dobrać wielkość kolumn a także potem udało się je odpowiednio rozstawić w pomieszczeniach. Jeśli będzie brakowało miejsca warto się zdecydować na mniej rozbudowane systemy, ale takie które będzie można dobrze rozstawić. Chodzi o to, by głośniki sobie nie przeszkadzały a tak się może stać, gdy będą za duże albo będzie ich za dużo. Gdy uda nam się kupić kolumny musimy przygotować się na to, że taki sprzęt potrzebuje nieco czasu na ogranie. Od razu nie będzie w stanie utrzymać wysokiego poziomu grania. Zazwyczaj trzeba około 200 godzin grania, nim kolumny zaczną dobrze pracować i będą rozwijać swoje skrzydła. Oczywiście każdy ma różne oczekiwania i na pewno warto samemu trochę popróbować, by udał się znaleźć dla siebie możliwie najlepsze ustawienie sprzętu, który spełni nasze oczekiwania w najlepszy sposób.

Powiązane artykuły

Partner strategiczny

Czołowy polski przedstawiciel firm oferujących komponenty audio, kina domowego oraz systemy automatyki domowej.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem kompleksowych instalacji systemów nagłośnieniowych, audiowizualnych oraz konferencyjnych.

Nasze projekty można zobaczyć (i usłyszeć) w najlepszych pubach, cenionych restauracjach oraz w domach wielu, liczących się i znanych muzyków, biznesmenów, sportowców.