Sprzęt AV - kupowanie cz.3

W czasie kupowania sprzętu trzeba się zastanowić między innymi nad tym jaki subwoofer wybrać, by był w stanie spełnić nasze oczekiwania.

sprzęt av - subwooferJeśli nastawimy się wyłącznie na kino domowe to taki wybór będzie dla nas łatwiejszy. Powinniśmy pamiętać, by wybierać elementy, które będą w stanie pracować dobrze ze sobą, dlatego głośniki i subwoofer muszą do siebie być dopasowane. Wtedy uda się uzyskać najlepszy efekt przy odtwarzaniu dźwięku. Natomiast, gdy musimy wybrać subwoofer do muzyki to podjęcie ostatecznej decyzji będzie już dla nas trudniejsze. Musimy poświęcić na to nieco więcej czasu i sprawdzić jaka konstrukcja będzie w takim przypadku najlepsza. Chodzi o to, by sprzęt był w stanie dobrze poradzić sobie z niskimi tonami oraz poradzić sobie z całym sprzętem. Czasami może się bowiem pojawiać delikatne opóźnienie, które może być słyszane również w przypadku innych dźwięków. Przy połączeniu elementów musimy pamiętać między innymi o tym, by minimalizować te niedoskonałości, tak by były mniej słyszalne. Jeśli przygotowujemy system warto ustawić głośniki symetrycznie i starać się o to, by nie były zasłonięte meblami. Jeśli uda nam się przygotować cały system to istotne znaczenie może mieć to jakie kable będziemy stosować do łączenia tego systemu. Wpływ na jakość dźwięku może być mocno zauważalny. Czasami więc warto postarać się o połączenie kablami HDMI, które powinny sobie najlepiej poradzić i te niedoskonałości będą tam najmniej zauważalne. Chodzi również o to, by szukać sprzętów, które na takie połączenia pozwolą. Gdy zależy nam na dobrym dźwięku na pewno istotnym elementem będzie wybranie takiego odtwarzacza, który spełni nasze oczekiwania. Główne źródło to zawsze taki element, który ma dość istotne znaczenie i warto czasami decydować pod tym kątem czy dźwięk będzie dobrze słyszany. Jeśli nie kupujemy całego sprzętu razem na pewno musimy starannie dobierać kolejne elementy ponieważ nie wszystkie części da się ze sobą łączyć a należy wybierać takie, które dadzą nam szansę na takie połączenie.

Powiązane artykuły

Partner strategiczny

Czołowy polski przedstawiciel firm oferujących komponenty audio, kina domowego oraz systemy automatyki domowej.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem kompleksowych instalacji systemów nagłośnieniowych, audiowizualnych oraz konferencyjnych.

Nasze projekty można zobaczyć (i usłyszeć) w najlepszych pubach, cenionych restauracjach oraz w domach wielu, liczących się i znanych muzyków, biznesmenów, sportowców.