Automatyka w domu i system multiroom

Obecnie systemy multiroom są coraz częściej wykorzystywane i dają nam wiele różnych możliwości. Jednym wzmacniaczem można podłączyć cały system, który będzie doprowadzał dźwięk do różnych pomieszczeń i zawsze sami będziemy mogli decydować o tym, jaki dźwięk będzie się pojawiał w konkretnym pomieszczeniu. I to właśnie ta wyjątkowa funkcjonalność będzie decydować o tym, że ten sprzęt da nam tak wiele różnych możliwości.

system multiroomObecnie systemy, które są proste dają nam możliwość sterować dźwiękiem i to w różnych pomieszczeniach w sposób niezależny. Najbardziej rozbudowane systemy są jeszcze bardziej funkcjonalne i przez specjalnie przygotowane systemy sterowania będą one jeszcze bardziej rozwinięte i dadzą nam jeszcze więcej ciekawych opcji Jak działa multiroom włączony w system automatyki domowej? Obecnie wmontowanie takiego systemu w dom inteligentny to rozwiązanie, które jest bardzo popularne i bardzo często wykorzystywane. W ten sposób można bowiem sobie wszystkie te systemy ze sobą połączyć i zaprogramować np. godziny, w których będzie się włączał konkretny, nasz ulubiony utwór. Sprzęt daje nam naprawdę masę różnych opcji, wśród których będzie między innymi to, że za nami razem ze sprzętem będą również szły inne dźwięki i taka opcja również będzie się doskonale sprawdzać. Rano możemy bowiem cały czas przygotowywać się do pracy przy dźwiękach ulubionych piosenek. Podobnie, że swoimi ulubionymi piosenkami możemy się także udać poza nasz dom. Można między innymi udać się na taras czy balkon zabierając ze sobą pilot sterujący, którym zawsze będziemy mogli uruchomić ulubioną muzykę dla siebie. W taki sam sposób obecnie funkcjonować mogą także systemy wideo. Oczywiście można je połączyć w multiroom i obecnie takie rozwiązanie jest już coraz częściej wykorzystywane. Dzięki nim można łączyć w jedno wiele różnorakich urządzeń i dzięki temu oglądać film w kilku pomieszczeniach zmieniając miejsce, w którym będzie się przebywać. Do tego wystarczy również przygotować sobie jakiś system do sterowania i wszystko powinno odpowiednio funkcjonować.

Powiązane artykuły

Partner strategiczny

Czołowy polski przedstawiciel firm oferujących komponenty audio, kina domowego oraz systemy automatyki domowej.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem kompleksowych instalacji systemów nagłośnieniowych, audiowizualnych oraz konferencyjnych.

Nasze projekty można zobaczyć (i usłyszeć) w najlepszych pubach, cenionych restauracjach oraz w domach wielu, liczących się i znanych muzyków, biznesmenów, sportowców.