A-Jays Four & One + Słuchawki - Kolejny szwedzki hit (lub dwa)?

Oh a sound off! Wszyscy kochają wyłączenie dźwięku, co? Cóż, tak, ale to jest oszukiwanie trochę, ponieważ w zasadzie A-Jays Four i One + rodzą się z tej samej stajni, ale z różnych i-cokolwiek w umyśle, czy jesteś robotem lub miłośnikiem jabłek masz zamiar prawdopodobnie natknąć się na te w swoich odpowiednich plemiennych punktów sprzedaży detalicznej w tym czy innym punkcie w swojej podróży gadżetów. Kudos to you, you have everything you need in life so why not get a set of earphones that match that lovely fondleslab and dang if the Jays are not lovely looking earphones to match the 'whatever it is' you want to text or talk into.

Ja? Zamierzam pożyczyć ipPada od żony i mojego Samsunga Note, a do wszystkiego innego jest mój zaufany Cowon X7. Ta recenzja jest martwa, jeśli włożę je do Triad Audio Lisa - śmiejcie się, jak chcecie, ale już to wypróbowałem, wyniki pozostaną tajemnicą, ponieważ jestem w złym humorze i nie chcę wam tego mówić ani teraz, ani nigdy.

Spróbujmy to otworzyć

Kudos dla projektantów pudełek, jesteście bez wątpienia najbardziej sadystycznymi ludźmi na ziemi. Otwarcie pudełek to operacja dla dwóch osób, przy zachowaniu pewnej ostrożności i użyciu ostrego narzędzia. Nie rozumiem tego, dlaczego nie mieć po prostu prosty flip na górze, ale nieeee, musimy mieć sprytny klip na dole, który trzeba nacisnąć w dół, a następnie pociągnąć z góry, jak nacisnąć w dół. Nie mogłem zrobić to na własną rękę, czułem się jak pięć lat w tym momencie. Nienawidzę cię Jay's za to, że czuję się słaby i nieskuteczny jako mężczyzna, ponieważ mężczyźni nie potrzebują pomocy ani instrukcji, to dobrze znany fakt.

Po otwarciu są całkiem stylowe, choć nawet jako 5-latek w męskim ciele w tym momencie musiałem powiedzieć czapki z głów dla Jay's za kolejny prawdziwie seksowny skandynawski design dla budżetowych słuchawek. Spodobały mi się, nawet po katastrofie z rozpakowaniem. Ci faceci plus Urbanears i Aiaiai sprawiają, że dziecięcy plastik wygląda atrakcyjnie w ciągu ostatnich dwóch lat i to samo można powiedzieć o Fours i One Plus. Można je dostać w wersji czarnej lub białej, ale muszę przyznać, że białe Fours przyciągnęły moją uwagę, a zwykle nie używam już bieli w mobilnym audio od czasów miłosnego festiwalu AKG K701 w 2010 roku. One+, które dostałem są w znacznie bardziej spokojnym czarnym kolorze, ale wciąż z pudełkiem Einsteina. Obydwa zestawy wyposażone są w zestaw końcówek umieszczonych w stylowej tacce oraz instrukcję obsługi, która pozwoli w pełni wykorzystać pozę CIA podczas korzystania z mikrofonu i pilota zdalnego sterowania. Opakowanie jest unikalne, stylowe, ale nie pozbawione frustracji - sugeruję, abyś zaopatrzył się w małe etui na długi czas, ponieważ niestety nie mają one torby, która by do nich pasowała.

Obydwa zestawy mają ten sam współczynnik kształtu i dla mnie końcówki pasowały po wyjęciu z pudełka wystarczająco łatwo. Izolacja również nie sprawia mi problemów. Przysięgam, że moje uszy zaczynają wyglądać jak IEM, takie jest moje szczęście do tipsów. Kable są płaskie, antysplątaniowe w obu urządzeniach i jak na mój gust obydwa antysplątaniowe - naprawdę bardzo ładne. Obie długości kabli są odpowiednie do użytku przenośnego i mieszczą się wystarczająco dyskretnie w kieszeni. Współczynnik sztywności kabli jest nieco wysoki ze względu na technologię zapobiegającą plątaniu się, więc mają one tendencję do przyjmowania odrobiny nacisku i pociągnięcia, aby uniknąć wyglądu "lekarza na służbie" wiszącego w kieszeni koszuli lub płaszcza. W kablach jest również odrobina mikrofoniki, więc ułożenie przewodów na zewnątrz może być lepsze niż prosto w dół, nad uchem. Wtyczka w kształcie litery l może być przydatna, biorąc pod uwagę, że większość telefonów ma gniazdo na górze. To obniża ślad gniazda i utrzymuje wszystko schludne i uporządkowane, zarówno do oglądania, jak i przechowywania w kieszeni lub torbie.

Jak brzmią?

Kluczową różnicą poza dźwiękiem pomiędzy tymi dwoma głównymi bohaterami może być 10cm w dół od prawej słuchawki - mianowicie piloty zdalnego sterowania. Oba różnią się od siebie tym, że jeden jest skierowany do miłośników Apple, a drugi do klanu Androidowców. Na One+ Jays są touting ich jeden przycisk zdalnego / mic plus Jays Headset Control Android app, który podczas pracy razem jest rzeczywiście rodzaj fajny patrzeć i daje bardzo potrzebne zdolność do dostosowania, że duży przycisk dla wszystkich introwertycznych potrzeb, w tym kontroli muzyki, sterowanie głosem, dostosowane pojedyncze, podwójne i przytrzymaj kliknięć. Wszystko działało całkiem dobrze na Samsung Note, więc nie można na to narzekać.

Pilot i mikrofon a-JAYS One+ współpracują z większością urządzeń HTC, Samsung, BlackBerry, Sony (wydane w 2012 roku i później), LG, Nokia Lumia Series, Motorola i Apple (MacBook, iPhone, iPad, iPod). Funkcje mogą się różnić w zależności od modelu. Pilot i mikrofon są również kompatybilne z większością aplikacji, takich jak VOIP, Skype, iChat i innych aplikacji do nagrywania, takich jak voice memo.

Four z drugiej strony ma trzy przyciski w linii pilota i mikrofonu, który jest dość stylowy rzeczywiście - na pewno bardziej interesujące niż One + pojedynczy przycisk i aplikacji, ale może z nieco mniej opcji dostosowywania. Pilot i mikrofon a-JAYS Four są obsługiwane przez iPod nano (4 generacja i nowsze), iPod classic 120 GB, 160 GB (2009), iPod touch (2 generacja i nowsze), iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPad, iPad 2 i iPad 3.

Głosowanie nerdy idzie do One + z jego niestandardowej aplikacji, ale styl punkty do czterech - wybrać dla siebie, co chcesz, ale ponieważ cztery nie będzie działać na zestawy Android i One + ma bardziej ograniczoną funkcjonalność na i-urządzeń myślę wybór jest już wykonane dla Ciebie.

Jak więc brzmią? Obydwa wyposażone są w 8,5 mm dynamiczne przetworniki i obydwa zapewniają ciężką prezentację basów z bardzo nieznacznie bardziej wyciszonym zakresem wysokich tonów w One + niż w Four. Zaskakująco, obydwie słuchawki nie są najłatwiejsze do wysterowania z 95db (One +) i 96db (Four) odpowiednio, więc ci, którzy mają mały wzmacniacz słuchawkowy mogą osiągnąć więcej korzyści niż ci, którzy go nie mają, ale wtedy stracisz całą tę funkcjonalność w zdalnych konfiguracjach, co może sprawić, że niektórzy pomyślą dwa razy. Dobrą wiadomością jest to, że można EQ, że luźne basy prawo w dół do akceptowalnych poziomów, aby uzyskać nieco bardziej płaską odpowiedź z obu (na FiiO E17 bas negatyw 8 pracował ładnie), ale znowu, jeśli masz zamiar być w lewo z tylko zwykły zestaw słuchawek, jeśli amp je, ponieważ trzeba, że bezpośrednie połączenie z DAP lub telefon komórkowy. Jeśli telefon komórkowy ma EQ, odciągnijcie nieco basy, a przekonacie się, że to bardziej satysfakcjonujące. Czwórka ma dla mnie lekką przewagę w dostarczaniu górnej części pasma, z odrobiną więcej blasku, ale jest całkiem blisko, jeśli mnie zapytacie. Obydwa mają przeciętną scenę dźwiękową z przyzwoitym obrazowaniem i nie wykazują żadnych ostrych skoków ani sybilancji, co jest solidnym plusem przy dłuższym odsłuchu. Nie uzyskacie niesamowitej artykulacji w żadnym z nich, ale jeśli lubicie ciężkie bity, to wykonają one kawał dobrej roboty rzucając je wiadrami, co w końcu jest zbliżone do konsumenckiego raju audio.

Słowa końcowe

W cenie poniżej 100 dolarów jays są na trudnym rynku, ale estetyka tych słuchawek jest zdecydowanie unikalnym punktem sprzedaży. Szkoda, że pudełko nie zawiera instrukcji obsługi, w przeciwieństwie do słuchawek, ale po przejściu przez to masz dwie solidne słuchawki zorientowane na konsumenta zarówno dla fanów Androida i Apple, wszystkie udrapowane w skandynawskiej wrażliwości projektowej i bardzo logiczne punkty projektowe dla rynku docelowego. Plus przychodzi w kilka dolarów tańsze niż cztery teraz na lokalnym rynku, ale to nie będzie miało znaczenia - twój telefon będzie chciał je dość źle i musisz słuchać swojego telefonu, prawda?

Powiązane artykuły

Partner strategiczny

Czołowy polski przedstawiciel firm oferujących komponenty audio, kina domowego oraz systemy automatyki domowej.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem kompleksowych instalacji systemów nagłośnieniowych, audiowizualnych oraz konferencyjnych.

Nasze projekty można zobaczyć (i usłyszeć) w najlepszych pubach, cenionych restauracjach oraz w domach wielu, liczących się i znanych muzyków, biznesmenów, sportowców.