AKG zapowiada słuchawki studyjne AKG K361 i K371

Nowe słuchawki AKG K361 i K371 mają wypełnić lukę między słuchawkami profesjonalnymi a konsumenckimi dla wszystkich rodzajów twórców treści.

Oba modele są pierwszymi profesjonalnymi słuchawkami, w których zastosowano nowy, owalny kształt nauszników. Owalne poduszki słuchawki powinny zapewniać "bardziej komfortowe dopasowanie" i "lepsze przenoszenie częstotliwości" dzięki lepszemu ułożeniu względem głowy użytkownika. Słuchawki obracają się również o 90 stopni względem pałąka, co zapewnia wygodę monitorowania.

"Słuchawki AKG K361 i K371 łączą w sobie profesjonalną jakość dźwięku z trwałym komfortem i poręcznością tradycyjnych słuchawek konsumenckich, dając artystom, inżynierom, podcasterom, montażystom wideo i producentom treści swobodę i elastyczność, dzięki którym mogą tworzyć swoje najlepsze dzieła w dowolnym miejscu" - powiedział Chris Hansen, dyrektor ds. nagrań i transmisji, HARMAN Professional Solutions.

Oprócz poduszek o owalnym kształcie oba modele wyposażono w 55-milimetrowe przetworniki i cewki wykonane z czystej miedzi beztlenowej. Te przetworniki powinny zapewnić lepszą przejrzystość, szczegółowość i wierność akustyczną.

AKG twierdzi, że K361 "zapewnia wyraźne, szczegółowe i zrównoważone basy, tony średnie i wysokie" z zakresem częstotliwości od 15 Hz do 28 kHz. Jeśli chodzi o K371, ich zakres częstotliwości jest oszałamiający i wynosi od 5 do 40 kHz.

Konstrukcja słuchawek z zamkniętym tyłem zapewnia niezawodną ochronę przed hałasem z otoczenia, a specjalny materiał został zaprojektowany tak, aby zminimalizować wyciek niskich częstotliwości.

Wydaje się, że nie trzeba się martwić o trwałość modeli K361 i K371. Według firmy AKG, oba aparaty przeszły "rygorystyczne" testy wytrzymałościowe i wytrzymały "najbardziej wymagające" warunki.

Już w magazynie!

Powiązane artykuły

Partner strategiczny

Czołowy polski przedstawiciel firm oferujących komponenty audio, kina domowego oraz systemy automatyki domowej.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem kompleksowych instalacji systemów nagłośnieniowych, audiowizualnych oraz konferencyjnych.

Nasze projekty można zobaczyć (i usłyszeć) w najlepszych pubach, cenionych restauracjach oraz w domach wielu, liczących się i znanych muzyków, biznesmenów, sportowców.