Kino domowe czy zestaw stereofoniczny?

Któż z nas nie marzył, by zasiąść w wygodnym fotelu, przy lampce wina rozkoszując się nie tylko smakiem trunku, ale i ulubionych nut płynących z głośników albo znaleźć się w centrum akcji filmu sensacyjnego?

zestaw stereoTo wszystko jest możliwe, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt audiowizualny. Jednak zważywszy na ogrom produktów, dostępnych w asortymencie sklepów RTV/AGA oraz na fakt, iż uniwersalne rozwiązania nie są korzystne, można uznać, że wybór ten nie będzie łatwy. Oczywiście, znajdując się w salonie zawsze możemy liczyć na pomoc sprzedawców. Jednak najczęściej, fachowa rada, ograniczy się do jedynie do informacji, która mówi, że jakość kina domowego, sprzętu audio nie zależy od jego marki, parametrów, ani ceny. Jeśli podjęliśmy decyzję o zakupie, czas na sprecyzowanie własnych potrzeb. Najczęstszym błędem popełnianym w tej dziedzinie jest zakup uniwersalnego sprzętu, jest to opcja najtańsza, jednak proporcjonalnie nieefektowna. Jeśli sprzęt ma służyć nam do odsłuchu, najlepiej zdecydować się na wyposażeniu, opartym na systemie stereo.

kino domoweW przypadku, gdy sprzęt ma umożliwić nam odbiór obrazu, przy akompaniamencie ścieżku dźwiękowej, warto postawić na zestaw kina domowego. Ile wynosi cena zestawu? Sumując ceny, poszczególnych elementów to koszt zestawu wynosi ok. 7 tysięcy złotych. Dla wielu, jest to wydatek, który trzeba dokładnie przemyśleć. Idealna jakoś dźwięki, to jednak nie tylko sprzęt wysokiej klasy, ale także jego rozmieszczenie. Pomieszczenie w którym będą znajdować się wzmacniacze, kolumny musi mieć geometryczny kształt, w innym wypadku istnieje dość duże ryzyko, że na drodze dźwięku stanie element, który zakłóci go, tworząc mało efektowny, akustyczny twór. Wracając do sprzętu, to przy zakupie warto wykorzystać możliwość jego odsłuchu, w specjalnie do tego przygotowanych salach, dzięki czemu można przekonać się jak potencjalnie brzmi, bowiem słyszalny dźwięk może ulec zmianie. Ważną kwestią jest również montaż, nie tylko bazowych elementów, ale i okablowania. Poprawnie wykonana instalacja, to nie tylko wysoka jakoś dźwięku, to także dłuższa żywotność całego sprzętu. Dlatego warto, zlecić montaż specjalistycznym firmom.

Powiązane artykuły

Partner strategiczny

Czołowy polski przedstawiciel firm oferujących komponenty audio, kina domowego oraz systemy automatyki domowej.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem kompleksowych instalacji systemów nagłośnieniowych, audiowizualnych oraz konferencyjnych.

Nasze projekty można zobaczyć (i usłyszeć) w najlepszych pubach, cenionych restauracjach oraz w domach wielu, liczących się i znanych muzyków, biznesmenów, sportowców.