Philips O'Neill - The Construct

Firma Philips jest na dobrej drodze od początku 2012 r., kiedy to na targach CES 2012 wprowadzono na rynek serię Fidelio L1, M1 i X1, ale mieliśmy szczęście wypróbować również ich niższe puszki, a konsensus w tej sprawie był zasadniczo pozytywny. Teraz, wraz z niedawną decyzją o zrzuceniu działu Home Audio i Video w ramach cięcia kosztów, pojawiły się pewne wątpliwości i zapytania mediów, czy firma Philips jest w stanie utrzymać ten wiatr w głowie i nadal wypuszczać świetne słuchawki, a szczerze mówiąc, nie wiemy, jaki to będzie miało wpływ, więc na razie wszystko wydaje się wystarczająco stabilne. Niższy poziom zawsze był dla firmy Philips ogromnym placem zabaw, a seria O'Neill została wyprodukowana specjalnie z myślą o bardziej stylowym podejściu do życia niż jakiekolwiek audiofilskie wychylenia. Recenzowaliśmy Stretch przed którym jest znacznie tańszy niż Construct i opinia na jego temat była dość mieszana w porównaniu do bardziej powszechnie lubianego Citiscape Uptown i Downtown, więc przychodząc w 8k lokalnej cenie i trochę mniej międzynarodowo Construct ma wiele do życia.

Zawsze podziwiam jednak opakowania O'Neilla - mają one na myśli pewien rynek z ofertą O'Neilla, która ściśle pokrywa się z tym samym rynkiem docelowym, co Skullcandy - Ten 'go-getter' dreszczyk emocji szuka osobowości na świeżym powietrzu, który lubi zestaw słuchawek podczas gdy on relaksuje się lub robi coś sportowego. Nie jestem pewien, że segment ten istniał przed Skullcandy uprawiał go, ale mimo to dolar marketingowy wydaje się być bardzo zainteresowany w nim i zobaczyć go jako gotówki bogate. Opakowanie O'Neill Construct nie brakuje w tej inwestycji, która ma ładną plastikową obudowę o smaku konstrukcji z prostą plastikową wkładką do puszek. Cuchnie jak plac budowy przerobiony na słuchawki i można zrozumieć, dlaczego - jak twierdzi Philips - słuchawki są najtrwalsze na rynku i są w stanie wytrzymać do 1,5 tony siły statycznej. Teraz nie mam 1,5 tony siły statycznej, z wyjątkiem sytuacji, gdy jestem w łóżku w niedzielę z kacem, ale to nie rozciągać i zginać się jak puszki Stretch i to wygląda całkiem cholernie solidne, więc wezmę ich słowo na to, aż znajdę słonia w potrzebie odpoczynku i trochę jakości sam czas.

Po raz kolejny, choć słuchawki statków bez jakiegokolwiek pokrowca, które szczerze mówiąc patrząc na białym i niebieskim wydaniu dostałem muszę powiedzieć, że byłoby miło dostać jeden, aby zapobiec zwykle plamy. Kabel jest pojedynczy i zakończony dość dużym gniazdem kątowym 3,5 mm, a także mikrofonem i pilotem w linii dla wybranego igadżetu. Cały kabel jest odłączany do 3 cali od pojedynczego wejścia lewego boku kubka, który jest wspólną cechą teraz w wielu słuchawkach Philips i lubi Superlux na dolnym końcu skali. Podoba mi się mała funkcja, gdzie kubki mogą wyskoczyć z ich metalowy pierścień, jeśli masz wypadek i upuść je jednak - dodaje do ogólnej koncepcji, że ta słuchawka jest szorstki i upadek typu może.

Są to puszki douszne, więc z mojego doświadczenia wynika, że są one tak samo odizolowane, jak większość puszek dousznych. Podkładki są dość miękkim, syntetycznym materiałem typu plisa, dzięki czemu długie sesje odsłuchowe nie będą się pociły, choć istnieje możliwość pocenia się w gorętszych temperaturach. Biorąc pod uwagę, że znajdują się one na zewnątrz, doskonale sprawdzają się jako izolacja, gdy tylko dźwięk zacznie dudnienie. Niewielki wysiłek włożony w znalezienie tego słodkiego miejsca również w odróżnieniu od innych, bardziej wymagających konstrukcji pasm i filiżanek.

Bez ograniczeń

Construct posiada zestaw 40mm kierowców i mam wrażenie, że korzystają z tej samej technologii co Downtown i Uptown, ponieważ nie są najłatwiejsze w prowadzeniu, mimo że mają 32ohms. W standardowym ipod 7 gen klasyczny jack 7 jest prawie w pełnym tego słowa znaczeniu, a detale i uderzenia są trochę pozbawione. Po prostu artykulacja nie jest po to, aby mnie podniecić do niczego skomplikowanego lub zawiłego. Utwór Buena Vista Social Club "Ruben Gonzalez" był po prostu bardzo płaski i odległy. Ta sama konfiguracja i mięsisty utwór Benniego Benassi'ego "Satisfaction" miały o wiele cięższy bas, ale znów brakowało mi pstryknięć i jasności, które tak lubię na utworach Benniego. Nie do końca tak ciasno, jak zwykle szukam.

Dopasowany do Astela i Kerna AK100 prosto z gniazda jack'a dał znacznie lepsze rezultaty, niż oczekiwano, z czystszą średnicą i bardziej napastliwą prezentacją wokalu, ale tonacja jest nadal z natury ciepła i zaokrąglona, ze stożkowym górnym końcem i cięższym basem w dolnym zakresie. Taki sam rezultat jak w przypadku ipoda, ale na wyższym poziomie jakościowym - David Guetta brzmi ponadprzeciętnie, ale w wolniejszym tempie zawiłe utwory brzmią dość płasko. Nie jest to iskrząca góra w dół słuchawki techniczne bez lampki. Zamiast tego masz łagodny bas dostrojony ciepły i położony z powrotem słuchawka, która jest bardziej odpowiedni dla nowoczesnej muzyki niż cokolwiek ekspansywny, snappy lub wymagające górnej części artykulacja.

Amped

Rzucenie ALO Audio's The International na niskie wzmocnienie i już na samym szczycie jest o wiele bardziej żywe i żywe z dużo szerszą i lepszą sceną dźwiękową i obrazowaniem. Szczerze mówiąc, przetworniki te potrzebują odrobiny mocy, aby ożyć. Zaciskanie basu jest mocniejsze i głębsze w utworach zorientowanych na bity, takich jak "Glasgow" Guetty. Płaski i mdły charakter Constructa niewzruszony topi się z International.

Mówiąc szczerze, jeśli kupisz Construct nie widzę, żebyś wyjeżdżał na International, więc dopasowanie do budżetu wzmacniacza postawiłoby cię na terytorium FiiO E12 za mnie. E12 ma mnóstwo mocy na kranie i jego energiczny charakter jest dobrym wyborem dla Constructa, chociaż nieco wojownicza tonacja bardziej stępia osiągi Constructa niż bardziej otwarty International, ale biorąc pod uwagę różnicę w cenie pomiędzy International i E12, nie jest to coś, o co bym się za bardzo martwił. E12 jest dla mnie przejściem do wzmacniacza w tej cenie za dopasowanie do Constructa. Nie kupiłbym Constructa i nie wydałbym tony gotówki próbując zmienić tę ciepłą, zaokrągloną jakość dźwięku. Jeśli wolisz swoją muzykę z niskiego zakresu częstotliwości, to E12 i Construct będą działać całkiem dobrze. Jeśli chcesz czegoś bardziej zrównoważonego i neutralnego wyglądać gdzie indziej.

W końcowym teście podłączyłem je do singla CLAS Solo -Db zakończonego RX MK3 na wysokim wzmocnieniu z 7 genem, ale rezultaty okazały się nieco mniej satysfakcjonujące niż w przypadku International. Stożkowy górny koniec i lekko zagłębiona średnica nie pasowały do mnie. Bassowy Construct, podobnie jak inne wzmacniacze, był głównym beneficjentem tej niepotrzebnie kosztownej konfiguracji wzmacniacza.

Myśli końcowe

To tak, jakby Philips wziął Downtown i dodał trochę biasne strojenie basów i wrzucił go do super wytrzymałej obudowy słuchawek i voila masz Construct. Wolałbym trochę więcej artykulacji i szczegółów z górnej półki, nawet jeśli jest to słuchawka zorientowana na basy. Dobra wiadomość jest taka, że jej naprawdę niemęcząca i połączona z ładnym, wygodnym zestawem podkładek pozwala na szczere słuchanie jej godzinami bez prawdziwego dyskomfortu. Głównym winowajcą są tu kierowcy - potrzebują dobrego, mocnego wzmacniacza, aby wydobyć z nich to, co najlepsze - nawet ocenianego na 32ohm nie daj się oszukać - jego martwa puszka prosto z ipoda i nieco lepiej na wyższej klasy DAP-ach. Dobrą wiadomością jest to, że FiiO E12 jest świetnym korektorem pod wieloma względami, a dodatkowe 120 dolarów pozwoli w pełni wykorzystać konstrukcję. Ci, którzy pragną detali i ekspansji są lepiej obsłużeni, szukając gdzie indziej - Construct czuje się jak laddish bashead puszka, wykonuje jak jeden i ma zaskakującą obsesję Tima Allena na punkcie "mocy".

Powiązane artykuły

Partner strategiczny

Czołowy polski przedstawiciel firm oferujących komponenty audio, kina domowego oraz systemy automatyki domowej.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem kompleksowych instalacji systemów nagłośnieniowych, audiowizualnych oraz konferencyjnych.

Nasze projekty można zobaczyć (i usłyszeć) w najlepszych pubach, cenionych restauracjach oraz w domach wielu, liczących się i znanych muzyków, biznesmenów, sportowców.