The Urbanite On-Ear by Sennheiser

Nowy Sennheiser Urbanite został wydany kilka miesięcy temu i poświęciliśmy trochę czasu, aby zobaczyć, jak Sennheiser powoli ewoluuje ich bardziej zorientowany na konsumenta zakres słuchawek po dobrze przyjętym Momentum . Urbanite jest dostępny w dwóch wersjach, On Ear, który jest tym, który dzisiaj recenzujemy, oraz w wersji XL, która jest dużą słuchawką typu circumaural. Słuchawki On Ear kosztują 199 dolarów, a Xl 249 dolarów SRP. Jest to nieco wyższa cena niż obecna cena On Ear Momentum, która spadła znacznie do niskiego poziomu 100-150 dolarów, co czyni go bardzo kuszącą alternatywą.

Wydaje się, że świat przenośnych słuchawek Sennheisera nie zmienił się zbytnio na przestrzeni ostatniej dekady. Słuchawki takie jak te nadal są produkowane masowo, bez większej miłości i troski włożonej w ich projektowanie, świeżo po opuszczeniu hali produkcyjnej z mnóstwem problemów, które nigdy nie zostaną naprawione w kolejnych rewizjach. Gdzie się podziała innowacyjność?

Pudełko i budowa

Za 199 dolarów dostajemy dokładnie to samo twarde etui z zamkiem błyskawicznym, które Koss dołączał do swoich nowych słuchawek 540iBT, płaski kabel z dużym mikrofonem na kablu i oczywiście firmowymi przejściówkami, które utrudniają użycie własnych kabli w razie potrzeby, syntetyczne nauszniki z tajemniczego materiału i oczywiście same Urbanite.

Drapię się w głowę, jaką grupę docelową Sennheiser pierwotnie uważał za nabywców tych słuchawek. Trendy marketingowe dowiodły, że w ciągu ostatniej generacji przenośnych urządzeń audio, to właśnie takie firmy jak Bose, Sony i Beats wygrają w stawce mody, nawet jeśli wyprodukują zły produkt, niż gdyby Sennheiser wyprodukował dobry produkt. Chociaż nowa seria Momentum Sennheisera ma wszystkie atuty w kryteriach stylu, Sennheiser nigdy nie odbierze tytułu guru stylu i nie stanie się następnym Beats by Dre.

Pałąk słuchawek jest faktycznie dość duży jak na słuchawki przenośne. Nie jestem pewien, czy przeciętna ludzka głowa ma taki kształt. Jest to przenośna słuchawka z pałąkiem, który ma kształt zbyt dużego półkola, przez co powstaje wiele szczelin między głową a samym pałąkiem. Nauszniki są również bardzo małe, więc efektem końcowym jest konstrukcja słuchawek, która wygląda naprawdę dziwnie. Sennheiser zdecydował się również zaoferować Urbanite w wielu kolorach zewnętrznych, wykonanych z rodzaju materiału dżinsowego na obszarze pałąka.

Nie ma żadnej wyściółki na spodzie pałąka, co jest do wybaczenia ze względu na lekkość słuchawek, która wynosi około 260g. Jednakże, te nauszniki są słabej jakości. Nie przypominają w dotyku normalnego weluru. Nie mam pojęcia czym jest ten materiał, ale spotkałem się z nim już wcześniej w tańszych słuchawkach. Ma naprawdę dziwną fakturę, która nie jest charakterystyczna dla weluru, z którego, jak przypuszczam, ten materiał się wywodzi lub przynajmniej ma być do niego podobny.

Komfort użytkowania jest stosunkowo przeciętny i niczym szczególnym się nie wyróżnia, więc z obiektywnego punktu widzenia nie mogę powiedzieć o nim nic złego. To słuchawki nauszne z kiepskimi poduszkami, które nie dopasowują się do kształtu ludzkiej głowy i z subiektywnego punktu widzenia uważam je za nieznośnie wygodne. Nie pozwólcie jednak, aby to Was zniechęciło do wypróbowania ich; moje uszy są bardzo wrażliwe na konstrukcje douszne. Nie jestem w stanie nosić tych słuchawek dłużej niż 10 minut. Jednak większość innych ludzi nie ma problemów z konstrukcjami dousznymi, ja mam. Więc weź tę część z ziarnem soli. Jeśli stwierdziłeś, że nie możesz nosić słuchawek dousznych w swojej podróży audio, tak jak ja, to pomiń ten zestaw całkowicie. Zewnętrzna obudowa wykonana jest z plastiku i jest bardzo elastyczna, słuchawki ładnie się składają. Nie czuję żadnej taniości w rodzaju plastiku użytego do wykonania muszli, ale nowe Sony XB950BT sprawiają wrażenie solidniejszych. Poprzeczka została podniesiona, jakość wykonania Urbanite nie dorównuje już temu, co uznałbym za dobrze zbudowane słuchawki.

 

Powiązane artykuły

Partner strategiczny

Czołowy polski przedstawiciel firm oferujących komponenty audio, kina domowego oraz systemy automatyki domowej.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem kompleksowych instalacji systemów nagłośnieniowych, audiowizualnych oraz konferencyjnych.

Nasze projekty można zobaczyć (i usłyszeć) w najlepszych pubach, cenionych restauracjach oraz w domach wielu, liczących się i znanych muzyków, biznesmenów, sportowców.